Cevdet Said

From Jawdat Said

Revision as of 07:08, 31 May 2009 by Admin (Talk | contribs)

(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

DEĞİŞİM RÜZGARLARI

DEĞİŞİM RÜZGARLARI 16 MB.

"O ki, rüzgarları, rahmetinin müdeleyictsl olarak gönderendir. O rüzgarlar, ağır bulutlan yüklenince, onu ola bir memlekete sevk ederiz. Orada suyu indirir ve onunla türlü türlü meyveler çıkarırız" (Araf: 7/57)

Ben gerçekten esmeye başladığını görüyorum. Bu esintiler, uykudakilerin göz kapaklarını okşamakta, onları uzun süren derin uykularından uyandıracak kasırgalardan önce hafifçe sallamaktadır. Ve 'hayyealclfelâh' çağrılan, şeytanın insana yüklediği ağırlıkları kaldırmakta ve onun hilelerini bozmaktadır. "Muhakkak ki şeytanın hileleri pek zayıftır." (Nisa:4/76)

Sorunların hacmi büyük, geri kalmışlığın sınırlan ise geniştir. Yarıklar derin, karanlıklar koyudur. Gelenekler yığını da bizde kamburlar oluşturacak derecede ağırdır. İşte bu sohbetlerin sahibi, Kur'ânt manada değişim rüzgarlarının, buruk İslâm alemi üzerine esmeye başladığı anda, ümmetin, uzun zamandır yitirdiği, yitirmcsiyle kimliğini kaybettiği değerlerini tekrar kazanacağına ve kendini inkara götüren sorunlardan kurtulacağına inanmaktadır. İslâm alemi bu sorunlardan kurtulduğu vakit, Özüne dönecek ve esaret zincirlerini kırıp yeniden canlanacaktır. İnsanlık da muhtaç olduğu zatın gelişine sevinecektir...